Get Adobe Flash player

GODZINY OTWARCIA

Zapraszamy!!!

"Łowisko pod Sosnami w Drozdówce"

czynne

        codziennie od 7.00

ZAPRASZAMY!!!

POGODA

 

lgr logo1

Ryba Wędzona

Smaczne i zdrowe.

 Pstrąg Tęczowy 

Bardzo smaczne, słodkie, białe, delikatne mięso, niska zawartość tłuszczu, bogate w białko, średnia ościstość. Wędzona w całości,

lub grillowany jego mięso jest delikane i smaczne.

 

 

2008011611 pstrag wedzony

 

Jesiotr

   Jesiotr charakteryzuje się lekkim spłaszczeniem ciała na odcinku grzbietowo-brzusznym. Jego linia boczna jest wyraźnie widoczna. Jesiotry potrafią osiągać olbrzymie rozmiary - nawet 350 kg przy 4 metrach długości, przeciętne osobniki osiągają 2,5 m długości i 150 kg.

Mięso średnio tłuste,kruche, białe o zwartej konsystencji. Cechą charakterystyczną jesiotra jest całkowity brak ości.Wędzić można w całości lub w dzwonkach. Swoim imponującym wyglądem sprawia że jest atrakcyjną ozdobą stołów weselnych, jak i innych uroczystości. Ryba idealna do jedzenia przez dzieci i osoby które nie lubią ości w rybie.

 

26

 

Karp

    W polskiej tradycji mięso karpia jest jedną z potraw wigilijnych.

 

       Grzbiet ciemny, zielonkawobrązowy, lub szarozielony, boki jaśniejsze, ciemnooliwkowe ze złotym połyskiem, brzuch żółtawo-lub kremowobiały. Płetwy nieparzyste szarawoniebieskie, parzyste czerwonawe.

 

Liczne odmiany hodowlane karpia :

 

  • lustrzeń, karp królewski (dawniej karp galicyjski) – odmiana wyhodowana w Polsce, w Kaniowie[6],

 

  • karp pełno łuski(sazan)
  • karp bezłuski (golec)
  • karp koi – ozdobna odmiana w wielu wariantach z efektownym ubarwieniem – białe, zwykle z plamami pomarańczowymi, czerwonymi lub czarnymi. 
  • karp zatorski – unikalna odmiana lokalna. 

Karp - wędzony w dzwonkach, o charakterystycznym słodkawym smaku, miękkiej konsystencji,biało rózowym mięsie.Ma sporo ości szczególnie w czesci ogonowej słodki smak mięsa rękompensuje ich obecność na ciepło delikatne i miekie mięso,idealny też do sałatek z rybą.

karpzatorski 11

 

Amur Biały

Ciało amura białego jest wrzecionowate i lekko spłaszczone bocznie. Ryba wyróżnia się dużą ilością łusek. Poniżej linii bocznej występuje ich aż 5 rzędów. Ogon gruby i dość długi. Cechą charakterystyczną amura jest ubarwienie: ciemnozielony grzbiet, boki jasnozielone, biały brzuch i ciekawe ułożenia łusek przypominające regularną siatkę. Ryba może osiągnąć 120cm długości. Jej masa nie przekracza 35kg.  Mięso wędzonego amura jest białe, delikatne, ma niska zawartość tłuszczu, polecany dla osób na djecie,mieso ościstei zbite.

 

wedzona

 

 

 Sum

Sum to największa ryba słodkowodna Europy. Osiąga długość ponad 2 m i wagę ponad 100 kg (maksymalnie 5 m i wagę 306 kg). Ciało długie pozbawione łusek, głowa duża, otwór gębowy duży silnie uzębiony. Nad górną szczęką znajdują się dwa długie, a pod dolną cztery krótkie wąsy. Dożywa ponad 30 lat.

Mięso suma jest białe, pozbawione ości i bardzo smaczne wędzone jak i smażone, przez co jest poszukiwane na rynku. 

 

Artykuł

 

stoer gr kopie

 

         Jesiotry są dostawcami tzw. prawdziwego kawioru, jednak cenienie tych ryb wyłącznie za kawior jest błędem, ponieważ szczególnie mięso jesiotra jest ucztą dla podniebienia, brak ości sprawia że można się delektować smacznym i delikatnie kruchym mięsem. Rybę tą można przygotować w formie wędzonej jak również smażonej , grillowanej i w oleju podobnie jak Tuńczyka

Mięso z jesiotra doskonale nadaje się do grillowania, smażenia, marynowania, a także wędzenia. Jest delikatne, smaczne i jędrne. Sprawdza się również w zupach rybnych. Można je podawać zarówno na ciepło jak i na zimno. Mięso doprawia się natką pietruszki, bazylią i sokiem z cytryny. Jesiotr ceniony jest jednakże za kawior, który się z niego pozyskuje. W Polsce ryba ta znajduje się pod całkowitą ochroną gatunkową, w związku z czym mięso jesiotra jest importowane z innych krajów europejskich,

a na „ Łowisku pod Sosnami” maja Państwo okazję złowić i spróbować tej smacznej ryby.

 

Nazwa w języku angielskim

West sturgeon

 

Nazwa w języku francuskim

Esturgeon ouest

 

Nazwa w języku niemieckim

Baltischer Stör

.

 

 

 

 

 

Regulamin

Łowienie na „Łowisku Pod Sosnami” możliwe jest wyłącznie po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem.

Zasady połowu na łowisku specjalnym:

 

1. Zbiornik dopuszczony jest do użytkowania tylko dla posiadaczy ważnej licencji na połów: - miejsce do wędkowania można zająć po uprzedniej konsultacji z gospodarzem łowiska. Sprzedaż licencji prowadzi właściciel/opiekun łowiska. - Wszystkie opłaty dokonujemy u właściciela/gospodarza łowiska lub osoby upoważnionej.

2. Złowione ryby przechowujemy, jedynie w specjalnie do tego celu przystosowanych siatkach wędkarskich.

3. Wszystkie ryby przeznaczone do zabrania należy zgłosić i okazać opiekunowi łowiska po zakończeniu połowu. Do tego czasu należy przechowywać je w siatkach (z obręczami ). Ryby wypuszczamy tylko jeśli nie ucierpiały w skutek cholu. Prosimy nie wypuszczać ryb które mogą nie przeżyć, można je pozostawić u Gospodarza łowiska nieodpłatnie.

4. patroszenie ryb dozwolone jest w specjalnie wyznaczonym dla celu miejscu, dokonywanie tych czynności na stanowisku jest zabronione, ze skutkiem odmowy sprzedania następnych licencji .

5. Na całym brzegu obowiązuje zakaz rozpalania ognisk, zaśmiecania linii brzegowej i zbiornika, wyrzucania niedopałków papierosów do wody, wycinania drzew roślin i krzewów, parkowania samochodów poza miejscami wyznaczonymi, wyrzucania węgli z grillów, głośnego zachowania, załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC, itp. . Prosimy wędkarzy i osoby przebywające na łowisku o pozostawienie łowiska w czystości.

6.Połów ryb tylko metodami konwencjonalnymi tzn. na wędki przy czym ilość wędzisk jest ograniczona do 2szt. Na jednego wędkującego: - zabrania się brania ryb pod skrzela.

7. Osoby, które zostaną przyłapane na kradzieży ryb zostaną ukarane oraz zatrzymane do dyspozycji policji. Każda próba kradzieży i przywłaszczenia kilograma ryby podlega karze zwiększenie sumy opłat do 700%. i wpisaniem na tzw. "czarną listę"). - wprowadzanie zwierząt na Łowisko tylko za zgodą właściciela/opiekuna Łowiska, Zakaz puszczania psów bez smycz i kagańca.

8. UWAGA!!! Prosimy o ograniczenie używania zanęt innych jak kukurydza i zanęty naturalnej prażone konopie i kulki proteinowe, z jednoczesnym uwzględnieniem zachowania niezbędnego minimum ilościowego. Zabrania się wyrzucania pozostałych sztucznych zanęt na koniec łowienia do zbiornika!

9. W przypadku opuszczenia łowiska przez osobę wędkującą z przyczyn niezależnych od właściciela podczas trwania opłaconego wstępu opłata za wędkowanie pobierana jest bez zmian według obowiązującego cennika .

10. Złamanie powyższych zasad oraz jakiekolwiek zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, powoduje usunięcie z łowiska bez zwrotu kosztów a także odmówienie sprzedaży licencji w przyszłości.. Na całym akwenie obowiązuje zakaz kąpieli i pływania sprzętem wodnym poza osobami do tego uprawnionymi.

11. UWAGA!!! Wykupując licencję wyrażasz zgodę na dokonywanie przez opiekuna łowiska, lub osób przez niego wyznaczonych kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w przypadku podejrzenia o zabranie ryb lub innego niewłaściwego zachowania. Właściciel zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

Wstęp na łowisko jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego regulaminu i cennika.

Lokalizacja

Drozdówka – wieś położona w województwie lubelskim, w gminie Uścimów, znajdująca się w północno-zachodniej części Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Charakter gminy jest turystyczno-przyrodniczy, a duże walory turystyczne min. takie jak wędkarstwo, turystyka rowerowa i kąpieliska sprzyjają wypoczynkowi. Z uwagi na to iż środowisko przyrodnicze nie jest skażone przez przemysł występuje duże bogactwo fauny i flory, co przyczynia się do tego, że teren sprzyja wypoczynkowi zarówno rodzinnemu jaki i indywidualnemu. W całym krajobrazie gminy przeważającym elementem są wody, spośród których wyłania się nasze łowisko.

Więcej artykułów…

  1. Mapa
  2. Dojazd
  3. Położenie
  4. Łowisko

 oferta hotspotBezprzewodowy dostęp do internetu

CarParkingSignDuży bezpłatny Parking tuż przy obiekcie dla Klientów i Gości Łowiskapikgraf-oznaczenie-toalet-foliowe-samoprzylepne-wc-damsko-meski-winf591Toalety zubr logoPiwo lane puszkowe i butelkowesztucce-opera-noz-widelecMała Gastronomia

radio radio free

U NAS POSŁUCHAJ

fejsior

 

Scan Doc0001fffff

Podziękowanie

DZIŚ W SPRZEDAŻY

KARP       images

 

JESIOTR  stoer gr kopie

 SZCZUPAK szczupak